KATA

KA1PEE WEE KATA
3rdRohan Rakesh NairTriangle Dojo
3rdMirabelle HoganBurgess Hill Girls
Runner UpEvie DerrickDolphin Dojo
WinnerVanshika KoomarBurgess Hill girls
KA2JUNIOR KATA 8-9 YEARS
3rdMaddie HallBurgess Hill Girls
3rdMurray DenchArdingly College
Runner UpYuwen LiuDolphin Dojo
WinnerLeo HodgkisonDolphin Dojo
KA3.JUNIOR KATA 10-11 Yrs.
3rdAmber WarnockTriangle Dojo
3rdWilliam WardDolphin Dojo
Runner UpEdward JacobDolphin Dojo
WinnerAshton Montoya JonesTriangle Dojo
KA4INTERMEDIATE KATA
3rdLuke DerrickDolphin Dojo
3rdLeo YuTriianlge Dojo
Runner UpCarla MarinificheraDolphin Dojo
WinnerBrandon ShillitoDolphin Dojo
KA5ADULT KATA
3rdBen WebsterThe Ark Dojo
3rdTom AbboshLondon Dojo
Runner UpThomas FrenchDolphin Dojo
WinnerJamie ShuckTriangle Dojo
KA6ADULT VETS KATA
3rdMartin HaddenDolphin Dojo
3rdCharlotte SackettHassocks Women
Runner UpAlma MosqueraLondon Dojo
WinnerPaul JacobScaynes Hill

KOBUDO (Weapons)

KA73rdJamie EllingtonThe Ark Dojo
3rdWilliam JacobDolphin Dojo
Runner UpJordan LittlecottTriangle Dojo
WinnerTom FrenchDolphin Dojo

KUMITE (Sparring)

KU1JUNIOR BOYS (Novice)
3rdBen HowieTriangle Dojo
3rdHayden PurnellTriangle Dojo
Runner UpLeo HodgkisonDolphin Dojo
WinnerLeo LacnyDolphin dojo
KU2JUNIOR GIRLS (Novice)
3rdN/A
3rdImogen ModeArdingly College
Runner UpMartha DiamondTriangle Dojo
WinnerAmber WarnockTriangle Dojo
KU3BOYS 10-14 Yrs LW
3rdBen SomersArdingly Dojo
3rdSam GreenyerArdingly Dojo
Runner UpEdward JacobDolphin Dojo
WinnerAshton Montoya-JonesTriangle Dojo
KU4BOYS 10-14 YRS HW
3rdJames DaviesDolphin Dojo
3rdLeo YuTriangle Dojo
Runner UpWilliam JacobDolphin Dojo
WinnerJoe ShoubridgeDanehill Dojo
KU5GIRLS 11-14yrs
3rdLily LacnyDolphin Dojo
3rdChloe GibbBurgess Hill Girls
Runner UpDarcy Anderson-ToddDolphin Dojo
WinnerSofia EdwardsTriangle Dojo
KU6WOMEN 15YRS +
3rdElla ShuckDolphin Dojo
3rdAbi CooperDolphin dojo
Runner UpHannah LovejoyTraingle Dojo
WinnerCarla MariniFicheraDolphin Dojo
KU7INTER/ADLT LW
3rdSimon BosherTriangle Dojo
3rdChris UdellDolphin Dojo
Runner UPAndy kingstonDolphin dojo
WinnerJordan LittlecottTriangle Dojo
KU8.INTER/ADLT HW
3rdGraham HolmanThe Ark Dojo
3rdSam MarshTriangle Dojo
Runner UpMartin HaddenDolphin Dojo
WinnerAshley ThomasDolphin Dojo

INTER-DOJO COMPETITION

Placing20192018201720162015201420132012
WinnersDolphinDolphinDolphinDolphinTriangleTriangleTriangleTriangle
Runners/UpTriangleTriangleTriangleTriangleDolphinDolphinDolphinDolphin
ThirdBurgess Hill GirlsBurgess Hill GirlsThe ArkThe ArkDitchlingDitchlingThe ArkThe Ark
FourthDanehill/Scaynes Hill.The ArkArdingly CollegeDitchlingThe ArkThe ArkDitchlingArdingley College

SPECIAL AWARDS

Dedicated Service AwardGemma Stockford
Most Improved StudentChris London, Max DonFrancesco-Danehill